Postanowienia noworoczne niemowląt

Z okazji Nowego Roku często sporządzamy listę tak zwanych postanowień noworocznych. W świecie dorosłych może to być ograniczenie spożycia słodyczy, uprawianie sportu lub pozbycie się niezdrowego nałogu. Jako, iż dzieci często naśladują dorosłych, postanowiliśmy spróbować sporządzić listę możliwych (i wykonalnych!) postanowień noworocznych dla niemowląt i dzieci:

  1. Niemowlęta powinny postanowić sobie trzymać niebezpieczne przedmioty z daleka od ust oraz zawsze spać na plecach. Powinny także, z całą siłą, postanowić od Nowego Roku zasypiać same, bez pomocy rodziców, po każdorazowym rozbudzeniu się w środku nocy.
  2. Małe dzieci powinny postanowić sobie szorować zęby conajmniej dwa razy dziennie, myć ręce zawsze po skorzystaniu z łazienki i przed jedzeniem, a także sprzątać po zakończeniu zabawy.
  3. Wszystkie dzieci powinny koniecznie wymagać czytania książek lub bajek (przez rodziców, innych opiekunów lub same) każdego dnia. Dodatkowo powinny od Nowego Roku starać się jeść nie mniej niż jeden owoc i jedno warzywo w ciągu dnia.
  4. Każde dziecko powinno postanowić sobie, że będzie spędzać jak najwięcej czasu na dworze, a zabawę przed telewizorem i komputerem ograniczyć do maksymalnie dwóch godzin dziennie.
  5. Niemowlęta i małe dzieci mogą postanowić sobie, że będą zawsze prawidłowo siedzieć i nie będą bawić się pasami w fotelikach w samochodach.

Zazwyczaj dorosłym kiepsko wychodzi trzymanie się noworocznych postanowień i po kilku dniach po 1 stycznia większość z nich to jedynie wspomnienie. Mamy nadzieję, że inaczej będzie w przypadku Waszych dzieci, że będą trzymać się powyższych postanowień przez cały 2015 rok i że będzie to wspaniały rok dla Was wszystkich.