Karmienie niemowlaka na spacerze

Jeśli planujesz karmienie butelką i mlekiem modyfikowanym podczas spaceru, istnieje kilka rzeczy, które warto zabrać ze sobą. Oto kilka podstawowych elementów, które mogą się przydać:

Butelka z mlekiem modyfikowanym: Przygotuj butelkę z wymaganą ilością mleka modyfikowanego na spacer. Jeśli jesteś poza domem przez dłuższy czas, możesz również zabrać ze sobą zapasową butelkę.

Woda pitna: Jeśli korzystasz z wody z kranu, warto najpierw ją przegotować a następnie wystudzić do temperatury 40 stopni C. Można wlać ją do termosu aby zachowała temperaturę na dłużej. Wodę butelkowaną także należy zagotować wcześniej i wystudzić do tej samej temperatury 40 st. C , zanim zostanie dodana do mleka modyfikowanego.

Mleko w proszku: Jeśli zamierzasz karmić dziecko na spacerze więcej niż raz, upewnij się, że masz odpowiednią ilość mleka w proszku w oddzielnym pojemniku lub woreczku.

Sterylizator do butelek: Jeśli jesteś poza domem przez dłuższy czas i musisz sterylizować butelki przed użyciem, warto mieć ze sobą przenośny sterylizator do butelek.

Co zabrać do zestawu karmienia butelką podczas wyjazdu?

Gorąca woda: zapas tej wody może przydać się do wymycia butelki po pierwszym użyciu, jeśli nie wzięłaś ze sobą dodatkowej butelki do karmienia dziecka. Można ją przechowywać w termosie aby zachowała wysoką temperaturę.

Chusteczki nawilżane: Przydatne do czyszczenia butelek i smoczków przed i po karmieniu.

Świeże ubranka: W razie potrzeby zabierz ze sobą dodatkowe ubranka dla dziecka na wypadek ewentualnych plam lub wycieków.

Podkładki na przewijanie: Jeśli planujesz również przewijać dziecko podczas spaceru, warto mieć ze sobą podkładki na przewijanie, aby zapewnić czystą i higieniczną powierzchnię.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze podczas spaceru. Zawsze trzymaj dziecko blisko siebie i monitoruj je podczas karmienia butelką.

DELIKATNE DLA BRZUSZKA MLEKO DLA NIEMOWLĄT 🐇